• Simona

Ako to celé začalo a kto vlastne sme?

Updated: Jul 29, 2019


Ako to všetko začalo

Náš pôvodný plán bol trochu iný, až pokým Petra neprišla s novým nápadom.

Petra: „Páči sa mi, že môžem povedať, že naše spoločné podnikanie bolo mojím snom. Znie to poeticky, však? Pravda je ale taká, že sa mi to jednoducho iba snívalo, nebol to zrovna môj celoživotný cieľ a sen. Simona v tom čase žila v Prahe a pracovala ako make-up artistka. Zhoda okolností zariadila, že práve vtedy bola na návšteve doma, a tak som jej na druhý deň o svojom nápade povedala."

Simona: ,,Moja prvá reakcia, keď mi Peťa povedala, že chce rozbehnúť e-shop s vlnou, bola že: ,,Čo? S vlnou?“ Hovorila som si, ako ju to vlastne napadlo? Poslala mi teda pár konceptov, ktoré u nás zatiaľ neboli. Veľmi sa mi to páčilo, bolo to kreatívne, tvorivé a plné nápadov. A navyše všetky tie vlny boli famózne! Ohromili ma tie farby. Hneď som mala v hlavne milión nápadov, čo z nich vytvoriť, aj keď som vtedy bola schopná uštrikovať maximálne rovný šál. A tak som si povedala, že do toho idem!“

Simona sa onedlho vrátila naspäť domov zo zahraničia a začali sme intenzívne pracovať na tom, aby sme naše nápady zrealizovali čo najskôr. Popri rozbiehaní FEEL THE WOOL sme sa zdokonaľovali v pletení a tiež sme začali viac pozornosti venovať aj háčkovaniu. Skúšali sme nové vzory, techniky, plietli sme svetre podľa návodov aj podľa svojej intuície a predstavivosti.


Na začiatku sme ani netušili, ako veľmi si túto činnosť zamilujeme, ako zrazu všetko pôjde bokom a hlavne, že nájdeme v sebe vášeň a zapálenie pre pletenie a kvalitné prírodné vlny. Že sa nám životy akosi prevrátia hore nohami a my objavíme novú životnú cestu.


A keď už sme pri tom, o čom FEEL THE WOOL vlastne je?

Áno, srdcom tohto všetkého je pletenie. Čo sa týka e-shopu,  nájdete tu tie najfamóznejšie vlnky na svete. Talianská bláznivosť, britská elegancia, nórska nadčasovosť či španielsky temperament. To všetko na jednom mieste. Pripravili sme si zmes všetkých možných materiálov - bežných, známych, ale aj trošku viac netradičných, či dizajnových. Samozrejme všetky vysoko kvalitné a nadčasové. No a k tomu sme nezabudli ani na ihlice. Rozhodli sme sa pre kruhové aj rovné, vo všetkých veľkostiach pre všetky možné projekty na svete.

Ak si zvedavý, čo sa u nás deje, čo je nové a čo pre teba najbližšie pripravujeme, sleduj náš oficiálny účet na Instagrame @feelthewool alebo na Facebooku Feel The Wool.

Budeme nesmierne rady, ak si naše vlny zamiluješ rovnako ako my. Je to proste láska na prvý dotyk.


#woolvibes

Ale to nie je všetko! V pletení sme našli viac. Každý, kto ten pocit z hotového projektu pozná vie o čom hovoríme. Je to cesta, ako sa realizovať, ukázať svetu svoju kreativitu a zručnosť, ako nájsť svoj vlastný štýl a podeliť sa oň so svetom. Pletenie však nie je iba o výsledku. Je o procese. Ten ti dá viac. Pomáha uľaviť od stresu, zrelaxuje ťa, pomôže ti spomaliť. A to dnes všetci veľmi potrebujeme.


Našou misiou je ukázať aj mladým ľuďom, ktorých dnešná uponáhľaná doba tak nadmieru zaťažuje, že je tu niečo, čo im pomôže spomaliť, vyjadriť sa, tvoriť a oddychovať zároveň. Našim cieľom je vytvoriť komunitu, kde každý bez rozdielu bude môcť byť sám sebou a nemusí sa báť ukázať, čo vie, čo sa mu páči a čo vytvoril. Chceme dosiahnuť to, aby sme sa navzájom inšpirovali k tvorbe a podporovali sa. Veď čo je v dnešnom svete viac?


Máme neskutočne veľa nápadov a myšlienok. Preto si veľmi budeme vážiť, ak sa pridáš k nám. O všetkom ťa budeme postupne informovať a sľubujeme ti, že sa máš na čo tešiť!


Nečakaj a nalaď sa na #woolvibes. Použi tento hashtag pod svojimi príspevkami na sociálnych sieťach a objav sa našom Instagrame @woolvibes.


Peťa a Simona

tím feelthewool.sk :)

156 views0 comments

Recent Posts

See All