• Simona

Ideálne jarné priadze

Pomaly ale isto prichádza obdobie, kedy začneme zhadzovať vrstvy oblečenia a užívať si teplejšie lúče slnka. To však neznamená, že odkladáme ihlice. Práve naopak, určite aj ty už sa tešíš na všetky tie nové, svieže projekty, ktorým začneš dávať skutočnú podobu :)


Ľahké úplety, háčkované kabelky ale aj nové jarné bytové doplnky. Týmito všetkými maličkosťami, si môžeš spríjemniť jar.


A ktoré priadze sú na tieto projekty vhodné?

Žiadne pravidlá samozrejme neexistujú, ale vo všeobecnosti je najpríjemnejším materiálom na ľahšie úplety bavlna. Existujú rôzne prímesi a spôsoby spracovania takejto priadze.

U nás sme sa rozhodli pre výber tých najlepších a najjemnejších. Veľkými obľúbencami sa stali bavlnené priadze v kombinácii s alpakou, yakom a kašmírom. Každá jedna kombinácia je tak odlišná a jedinečná svojou štruktúrou. COTTON-ALPACA sa vyznačuje svojou pevnosťou a odolnosťou, COTTON-CASHMERE zas svojou jemnosťou a mäkkosťou. Vďaka tomu je vhodná aj pre projekty pre krpcov. COTTON-YAK naopak zaujme svojou štruktúrou a matným vzhľadom. Táto vlnka je úplne dokonalá na háčkované bikiny. Celkovo sú tieto priadze vhodné na háčkované projekty.

Samozrejme nesmieme zabudnúť na 100% bavlnené vlnky, to je klasika, ktorou nikdy nič nepokazíš. PIMA COTTON, SHINY HAPPY COTTON či FAIR COTTON. Je len na tebe, ktorú si vyberieš. PIMA COTTON je odolná, mäkká priadza s jemným leskom, vhodná na precízne pletenie. SHINY HAPPY COTTON je jemná bavlna s leskom. Neodolateľné farby sa krásne kombinujú aj s inými priadzami, my sme fanúšikmi kombinácie s KISS ME MOHAIR. FAIR COTTON je ideálna priadza na ľahké pletené a háčkované projekty. Táto organická bavlna neobsahuje žiadne toxické látky a tak je vhodná pre bábätká a citlivú pokožku.

A samozrejme nemôžeme zabudnúť na špeciálnu vlnku, ktorá sa vyrába recyklovaním starých nepotrebných džínsov. Každé klbko LOVE MY JEANS je jedinečné, v závislosti od džínsov, s ktorých je vyrobené. S tuto priadzou sa háčkuje ako po masle, bikiny z nej sú veľmi trendy a nadčasové.

A ak ti nerobí problém angličtina, máme pre teba pár tipov na návody s SHINY HAPPY COTTON priamo od WOOL AND THE GANG. Stačí ak dáš odber newslettra a návod ti príde do mailu.

Deka pre bábätko https://woolschool.woolandthegang.com/sweet-like-blanket-free-knitting-pattern/

Kardigán https://woolschool.woolandthegang.com/joe-cardigan-free-knitting-pattern/

Trendy pletené šaty https://woolschool.woolandthegang.com/i-feel-love-dress-free-knitting-pattern/

Sukňa https://woolschool.woolandthegang.com/tubular-skirt-free-knitting-pattern/


Nie je to len o bavlne

Medzi našich jarných obľúbencov, okrem bavlny, patrí aj mohér. Je presne ideálny na toto obdobie, pretože cez deň je ľahký a vzdušný a počas chladných nocí ťa zahreje. Navyše taký mohérový kardigán sa hodí ku každému outfitu, takže v tvojom šatníku sa nestratí.

KISS ME MOHAIR a SILK MOHAIR sú naše lásky. Pri pletení s jedným vláknom ti vytvoria nadčasový sofistikovaný svetrík, pri pletení s viacerými vláknami dosiahneš cool chunky efekt. Na jeden taký nájdeš návod TU.


My vo FEE THE WOOL sa už pomaličky na jar pripravujeme. A čo ty? Už si nahodil na ihlice svoj jarný projekt?14 views0 comments

Recent Posts

See All