• Simona

Inšpirácie pre farbu roka: Klasická modrá

PANTONE každoročne vyhlasuje farbu roka. A nebolo to inak ani tentokrát.

Pre rok 2020 sa ňou stala Classic Blue, teda klasická modrá. Je symbolom pokoja, dôvery, spojenia.


Ak ťa zaujala rovnako ako nás, poď sa s nami pozrieť na pár nápadov, ktoré ťa možno inšpirujú k tvorbe.


Kde všade by klasická modrá vynikla?


Nadčasový mohér

Mohér patrí medzi klasiku, ktorá pôsobí veľmi elegantne a luxusne. Vynikne na nej krajkový vzor, ale aj jednoduchý lícový žerzej. Ak si netrpezlivý a radšej pletieš na hrubších ihliciach, skús Silk Mohair skombinovať s inou priadzou, ako napríklad s vlnou alebo bavlnou. Vytvoríš tak jedinečný kúsok, ktorý bude pôsobiť mohutnejším dojmom.

sézane.com / pinterest.com

Niečo na zahriatie

Ak si fanúšikom jednoduchosti, určite ťa oslovia inšpirácie nižšie. Takýto basic sveter by nemal chýbať v žiadnom šatníku. Využiješ ho v elegantnom outfite, ale aj v tom ležérnom, na každý deň - k džínsom a bielym teniskám.

Z priadze BØRSTET ALPAKKA si môžeš upliesť pulóver, ktorý ťa zahreje, ale zároveň bude vzdušný a príjemný na pokožke.

Ak chceš ísť s trendmi a zaujať niečím cool a mladistvým, vyskúšaj CRAZY SEXY WOOL. Táto priadza je aktuálne veľkým hitom a my sme si isté, že tak skoro z módy nevyjde :) Navyše je vhodnou voľbou pre začiatočníkov, teda ak s pletením práve začínaš!

stories.com / etsy.com

Háčkované je IN

Klasická modrá dokonale vynikne na pláži počas horúcich letných dní. Tak šup, háčik do ruky a uháčkuj si bikini alebo top.

Mnoho značiek má každoročne vo svojej kolekcii pár háčkovaných kúskov. Je to dôkazom nadčasovosti. Výborným materiálom pre takéto projekty sú priadze s obsahom bavlny.

My nedáme dopustiť na Cotton-Cashmere, teda kombináciu bavlny a luxusného kašmíru. Má jemný lesk, je hebká a príjemná na nosenie.

Ak naopak chceš, aby tvoj kúsok bol matný so zaujímavou štruktúrou, jednoznačne odporúčame Cotton-Yak.

pinterest.com / etsy.com

Makramé

Áno, aj my si ho zamilovali. Veď kto by aj nie. Krásne zútulní a rozveselí domov. Navyše na výrobu môžeš použiť zbytky priadze, ktoré ti ostali. Na makramé sú najlepšie tie bavlnené, ale rovnako aj tie mohutnejšie, chunky.

etsy.com

Pletené do bytu

Čo je viac, ako sa večer posadiť na gauč s vínkom v ruke a prikryť sa pletenou dekou. Navyše ak je na teplomeri - 5. Takýto pletený doplnok má teda okrem estetickej aj tú praktickú stránku. A jeho výroba pritom vôbec nie je zložitá.

Ide iba o vzorku, ktorú si zvolíš. Postupne môžeš dolaďovať aj ostatné drobnosti, ako napríklad vankúše či teplé ponožky :)

wayfair.com / kohls.com

Musíme uznať, že klasická modrá má niečo do seba.

Určite stojí za obetovanie niekoľkých klbiek.


My sme sa pri písaní tohto článku celkom inšpirovali a už vymýšľame, čo budeme najbližšie tvoriť. Ako si na tom ty? Dáš šancu farbe roka 2020?

57 views0 comments

Recent Posts

See All