• Simona

Novinka ALPACHINO MERINO a návod

Priadza ALPACHINO MERINO od anglickej značky WOOL AND THE GANG je u nás novinka. Ale ako ináč, bola to láska na prvý dotyk.

Priadza je zložená zo 60% merina a 40% baby alpaky. To zaručuje, že je úžasne mäkká a jemná, vhodná aj pre najväčšie citlivky. Má mierne skrútenú štruktúru a to ju robí jedinečnou. Okrem toho je fakt ľahká, čo ju robí ideálnou na celoročné projekty. Chladné letné večery z nadýchaným svetrom, či krátke zimné dni v objatí teplého šálu? S touto priadzou to je ideálka.My stále fičíme na čelenkách a tak sme vyskúšali ALPACHINO MERINO či obstojí aj pri tomto projekte. Odpoveď je ÁNO a výsledkom je najluxusnejšia čelenka.

Stačí ti jedno klbko tejto priadze a ihlice hrubé 7mm.

Nahoď si 19 očiek a pleť vzorom Mock fisherman´s rib. Prvý riadok upleť hladko.

Druhý riadok začni okrajovým očkom iba tak, že ho prehodíš na pravú ihlicu. Ďalšie očko upleť obrátene. Ďalšie očko upleť ako hladko, avšak ihlicu pichni do stredu očka priamo pod očkom na ľavej ihlici. Ďalšie opäť upleť obrátene, ďalšie ako hladko, ale ihlicu pichni do stredu očka priamo pod očkom na ľavej ihlici. Posledné očko upleť hladko.

Tieto dva riadky teraz striedaj. Video-návod na tento vzor nájdeš na našom Instagrame FEEL THE WOOL, uložený vo výberoch alebo ho môžeš odkukať z IG TV návodu na čelenku.

Potom iba stále pokračuj, až kým bude dĺžka čelenky zodpovedať obvodu, ktorý potrebuješ. Potom projekt ukonči.

Teraz zošijeme dve strany čelenky na rubovej strane, tak, ako vidíš na fotke.

Potom čelenku obráť a voilá, je hotová.

Svoje čelenky nezabudni zdieľať na Instagrame a označ nás!

Budeme sa tešiť na tvoje výtvory:)

178 views0 comments

Recent Posts

See All