• Simona

Privítaj BOBBINY vo FEEL THE WOOL

Trend výroby makramé stále rastie a je čoraz populárnejší. Veď kto by si nechcel spestriť domov koberčekom, dekoráciou na stenu, závesným kvetináčom či rôznymi podložkami? No a nesmieme zabudnúť ani na doplnky, ako šperky, opasky alebo tašky.

Preto sme neváhali a k našim najfamóznejším vlnkám sme pridali aj najfamóznejšie špagáty.

Úžasné BOBBINY teraz nájdeš aj na wwww.FEELTHEWOOL.sk.A čo k výrobe potrebuješ? Iba špagát, trpezlivosť a svoje šikovné ruky!


Momentálne na našom eshope nájdeš 3 druhy makramé špagátov a to BABY, REGULAR a XXL. Práve tieto sú vhodné na všetky typy a techniky makramé, no a samozrejme sú super pre začiatočníkov (ku ktorým sa hlásime aj my :D)


Na výber máš špagát BABY v hrúbke 1.5 mm, špagát REGULAR v hrúbke 3 mm a špagát XXL hrubý 5 mm. Sú krásne ohybné, hladké a mäkk a uzlíky na nich pekne vyniknú. Vieš s nimi využiť techniku tkania a vhodné sú taktiež na strapce.

Sú vyrobené zo 100% recyklovanej bavlny.

Ako sa vyrába:

1. Staré oblečenie a textilný odpad sa zbiera a triedi podľa farby.

2. Rozstrihá sa na menšie menšie kúsky a rozdrví sa.

3. Vybrané farby sa zmiešajú, aby sa získal požadovaný odtieň priadze. Proces farbenia umožňuje zladenie farieb bez použitia farbív, bez vody a bez chemických produktov!

4. Bavlna sa točí, aby sa dosiahla najjemnejšia priadza.

5. Priadza sa skrúti do makramé špagátu.


BOBBINY je mladá poľská značka, za to úspešná po celom svete. Zakladateľmi sú manželia Aleksandra a Tomasz. Spolu so svojim tímom vyrábajú špagáty rôznych druhov, hrúbok a farieb pre všetky možné makramé projekty. Značka funguje od roku 2014.

Tak čo? Ovládaš makramé alebo si začiatočník?

Kde hľadáš inšpiráciu? Kľudne nám do komentu daj typy na Instagram účty, budeme sa tešiť :)

34 views0 comments

Recent Posts

See All