• Simona

Spoznaj značku Katia

Updated: Aug 11, 2020

Jednou zo značiek priadze, ktorú na našom eshope môžeš nájsť, je aj Katia. Musíme povedať, že najmä tie z Vás, ktoré háčkujú, si klbká od tejto značky nesmierne obľúbili.Táto španielska značka vznikla v roku 1951 v Barcelone ako súčasť spoločnosti Hilaturas Génesis. V 70. rokoch 20. storočia sa Katia osamostatnila a začala dobíjať svet.

Klbká od Katia sa veľmi rýchlo rozšírili do celého sveta. Postupne sa k nim pridali aj návody na pletenie.

Aj napriek kríze a požiaru vo firme sa Katii podarilo výrobu udržať. V roku 2016 oslávila 65 rokov - ale ani to jej nebráni, aby si držala svoju nadčasovosť. V štrikovacej a háčkovacej komunite patrí medzi najpopulárnejšie vo svete, hlavne vďaka svojim inovatívnym dizajnom, použitým materiálom a kvalite.


Poslaním tejto značky je podporovať ručnú výrobu, kreativitu, zábavu a potešenie robiť veci s láskou. A s tým my musíme jedine súhlasiť :)


Preto sme pre teba vybrali našich favoritov od Concept by Katia. Tieto druhy priadze sme si zvolili najmä pre ich famózne prírodné zloženie. Keďže vieš, že na tom nám vo FEEL THE WOOL veľmi záleží.COTTON-ALPACA je zmesou bavlny a baby alpaky. Priadza má matný finiš a je vhodná na ľahké jarné a letné úplety.

COTTON-CASHMERE je priadza zo zmesi bavlny a kašmíru. Je hodvábne jemná. Vďaka tomu je skvelá na pletenie pre bábätká.


COTTON-YAK je neobyčajnou kombináciou bavlny a yaka. Je skvelá na háčkovanie, ale aj na celoročné úplety. Vlnka má saténový finiš.
FAIR COTTON dokonale jemná a mäkká organická bavlna. Je vhodná pre akýkoľvek projekt a taktiež pre detské vecičky a doplnky.

POLYNESIA skvelá letná priadza zo zmesi bavlny, ľanu a viskózy. Vlákno tejto priadze vytvára jedinečný nerovnomerný povrch. Vynikne hlavne na jednoduchých úpletoch.


SILK-DEGRADÉ je dôkazom toho, že aj z jedného klbka sa dá urobiť veľdielo. Vystačí ti akurát na jedno pončo či šatku. Okrem toho sa z nej dá upliesť napríklad aj dúhový svetrík či kardigán.Tak čo? Ktorá priadza je tvojim favoritom?

Určite nám daj vedieť do komentu! A pripoj aj tvoj typ na priadzu od Katia, ktorú by si v našom sortimente rád našiel :)


Tešíme sa na teba ;)37 views0 comments

Recent Posts

See All