• Simona

Trendy 2020

Každá z nás je určite rada, keď sa môže pekne obliecť. Či už na bežný deň, výnimočnú príležitosť alebo len tak, pre svoju radosť. Aj keď veľakrát sú najnovšie trendy v oblasti módy trošku výstrelky, sem-tam sa nejaké dostanú aj do nášho každodenného života.

Poď sa s nami pozrieť na kúsky z prehliadok na toto leto a inšpiruj sa. Vybrali sme pre teba trendy, ktoré si dokážeš vlastnoručne upliesť a uháčkovať doma.

My už teraz nevieme, čím začať skôr.


VESTY

Luis Vuitton/ Saint Laurent/ Gucci. Zdroj VOGUE.COM

Vesta patrí medzi kúsok, ktorý sa vracia do módy neustále. Na pár rokov sa po nej zľahne zem a potom znova príde jej obdobie. Tento rok vesta zažíva svoj comeback. Krásne doplní a oživí ležérny, či elegantnejší outfit. So vzorom, obyčajná hladká alebo viacfarebná. Ktorú si vyberieš?

Na tento projekt je vhodná bavlnená priadza COTTON-ALPACA, COTTON-YAK, COTTON-CASHMERE, priadza z alpaky SUGAR BABY ALPACA, ALPAKKA SILKE, merino priadza MERINO SUPERWASH a MERINOULL.


HÁČKOVANÉ

Christian Dior/ Staud/ Ulla Johnson. Zdroj VOGUE.COM

Háčkované kúsky sa udržujú v letných trendoch už niekoľko rokov. A niet sa čo čudovať.

Sú nadčasové, jedinečné a plné fantázie. Vieš si tak vytvoriť top, bikini, plážovú tašku, či šaty. Vo vlastnoručne vyrobenom háčkovanom kúsku ťa určite nikto neprehliadne. Inšpiráciu môžeš nájsť v akomkoľvek oblečení, ktoré upúta tvoju pozornosť. Stačí zobrať háčik a priadzu, a začať tvoriť.

Vynikajúcimi a najobľúbenejšími vlnkami na háčkovanie sú COTTON-ALPACA, COTTON-YAK, COTTON-CASHMERE. Taktiež je vhodná priadza LINE, LOVE MY JEANS, či PIMA COTTON. Novinkou u nás je JUTA.


VEĽKÉ OVERSIZED TAŠKY

Stella McCartney/ Altuzarra/ Off-White. Zdroj VOGUE.COM

Pletené a háčkované doplnky tento rok zažívajú svoj boom. Vidno ich u rôznych svetových značiek, ale aj v bežne dostupných módnych reťazcoch.

Je výhoda, že si z pohodlia domova tieto výrobky môžeš prezrieť online a inšpirovať sa tak k vlastnej tvorbe. Takúto kabelku potom nevyužiješ iba na pláž, ale určite aj do mesta.

Na výrobu tohoto kúsku je ideálna COTTON-ALPACA, COTTON-YAK, COTTON-CASHMERE. Neobyčajný efekt ti urobí priadza LINE či LOVE MY JEANS. S priadzou JUTA z jutového vlákna ti zas výroba pôjde veľmi rýchlo.


BODKY

Altuzarra/ Carolina Herrera/ Michael Kors. Zdroj VOGUE.COM

Bodky tu boli a vždy aj budú. V rôznych farebných kombináciách, v rôznych veľkostiach. Veľmi pekne tiež vyniknú tón v tóne. Fantázii sa medze nekladú a tento vzor vieš pekne preniesť aj do pleteného svetra, či iného kúsku. Je len a len na tebe akú priadzu a farby zvolíš ;)


OPASKY

Christian Dior/ Fendi/ Valentino. Zdroj VOGUE.COM

Aby si toto leto zažiaril, vôbec nepotrebuješ kopu nových šiat. Stačí oprášiť tie minuloročné a oživiť ich trendy opaskom. Či už na výrobu zvolíš háčkovanie alebo techniku makramé, určite bude tvoj opasok jedinečný.

My sme sa tento rok zaľúbili do našej novinky, priadze JUTA. Je ako stvorená na opasok. Navyše výroba ti zaberie minimum času. Môžeš prihodiť nejaké korálky alebo skombinovať Jutu s inou priadzou a je to! Ak preferuješ skôr niečo jemnejšie, potom sú vhodné priadze s prímesou bavlny.


Čo hovoríš na tohtoročné trendy? Zaujal ťa niektorý z nich?

Určite nám daj vedieť do komentára, čo máš v pláne vyskúšať! :)


47 views0 comments

Recent Posts

See All