• Simona

Udržateľná móda s RE-CASHMERE

S priadzou RE-CASHMERE sa stáva luxus dostupným. A nielen to.

Táto vlnka ťa nadchne najmä pre svoje zloženie - 95% recyklovaný kašmír a 5% panenská vlna. Vďaka tomu vyniká svojou jemnosťou a mäkkosťou. Vo FEEL THE WOOL je momentálne dostupná v dvoch nadčasových a neutrálnych odtieňoch - béžovej Cork Beige a sivej Lime Grey.

Priadza RE-CASHMERE s vyrába mechanickým postupon vyvynutým pred pár storočiami v textilnej oblasti Prato v Taliansku, ktorá je najdôležitejšou textilnou oblasťou v Európe a je známa pre svoju dlhú históriu a inovácie.

Pred viac ako sto rokmi vynašli remeselníci z Prato - takzvaní „Cenciaioli“ - metódu recyklácie starých vlnených odevov, aby tak dali nový život priadzam na pletenie alebo tkanie.

Staré úplety a odpad z výroby sa vytriedia podľa farieb a následne sa rozoberú na vlákno. Tento proces je tradíciou, ktorá každý deň vdychuje nový život starému. Navyše si nevyžaduje ďalšie farbenie vlákna.

RE-CASHMERE je vzácna priadza nielen preto, že obsahuje kašmír, jedno z najušľachtilejších živočíšnych vlákien, ktoré nám príroda dáva, ale aj preto, že je to zelená, udržateľná priadza!


Pomocou RE-CASHMERE je podporená naša planétu. Ako? Pri výrobe sa:

- Zhodnocuje sa odpadový materiál

- Nepoužívajú sa farbivá

- Ušetria sa tisíce litrov vody.

Všetky tieto úžasné pozitíva pre našu planétu sú skvelým začiatkom, ako podporiť udržateľnú módu a upliesť si nadčasový svetrík, ktorý ťa bude tešiť dlhé roky.

Priadza je vhodná na všetky typy projektov a krásne na nej vyniknú dierkované vzorky.

Je tiež skvelá na háčkovanie a na projekty pre tých najmenších.

Tak čo? Zaujala ťa táto recyklovaná priadza? Už si niekedy plietol kašmírový projekt?


FOTO: https://blog.bettaknit.com/

48 views0 comments

Recent Posts

See All